Co je EFT?

 

EFT je zkratka anglického názvu "Emotional Freedom Techniques",
který můžeme volně přeložit jako "Techniky emoční svobody".

Metoda EFT je významným zástupcem mladého oboru energetické psychologie a spolu s dalšími metodami tohoto oboru si, díky svým velmi pozitivním výsledkům, získává popularitu nejen mezi zastánci alternativní medicíny, ale i lékaři, psychology a psychiatry na celém světě.
Metoda EFT vychází z poznatku, že příčinou všech fyzických a psychických problémů jsou negativní emoce, které způsobí poruchu v našem tělesném energetickém systému.

 

Pracujeme s meridiány - akupresurními body těla. Pracujeme zároveň s psychikou, odkrýváme jednotlivé aspekty problému a zpracováváme je.

Autorem metody je Američan Gary Craig, který navázal na práci renomovaného amerického psychologa dr. Rogera Callahana.

Co se týká úspěšnosti této metody EFT:

nedávné studie energetické psychologie (EFT) ukázaly až 90% úspěšnosti této metody, ve srovnání s ostatními metodami a technikami.

EFT a léky

Zodpovědnost je na každém z nás.
EFT terapie nejsou náhradou za běžnou lékařskou péči. Nedoporučuje se tedy vysazovat stanovenou léčbu a předepsané léky. Se zlepšením stavu lze snižovat dávky léků, popř. změnit léčbu, pouze však po konzultaci s ošetřujícím lékařem.
Používání léků a EFT se nevylučuje.
EFT lze použít i ve vážných případech jako doplňkovou léčbu, která pomáhá odstraňovat nežádoucí vedlejší účinky chemických léků, ozařování, chemoterapií. Dále napomáhá hojení, psychické stavy, pomáhá při pooperačních stavech. EFT pomáhá a lze použít jako pomocnou doplňkovou terapii ve všech oblastech v souvislosti se zdravím a řešení problému… najít a řešit příčiny onemocnění, což je pro absolutní uzdravení podstatné. Pokud totiž neodstraníme příčinu v energetickém systému, nemoc se obvykle vrátí nebo se přesune a bude nás zlobit nebo obtěžovat nadále.
Použití léků je v některých případech opravdu nezbytné, ale uvědomte si, že léky neřeší příčinu onemocnění, stačí si pozorně přečíst příbalový letáky.
Je potřeba chápat lidi jako citlivé bytosti, které májí city a pocity, bohužel evropská medicína na to moc nehledí. Nemůžeme léčit pouze mechanickou nebo fyzickou část….
V podstatě všechny nemoci jsou psychosomatického původu, proto je potřeba řešit je komplexně.

 

SOMA - PSYCHE - NOUS .... je třeba harmonizovat.

V případech běžných onemocnění a problémů, si můžeme úspěšně pomoci i sami, bez použití léků, které zatěžují náš organismus s vedlejšími účinky. EFT přináší velkou úlevu a to bez zatížení organismu, rovněž lépe nastartuje náš organismus, léčba je výrazně rychlejší!
EFT můžeme použít v případě fyzických i psychických problémů. Zkrátka, stačí si připustit náš problém, který nás omezuje. Uvědomit si, jak bychom chtěli žít a jít za tím.  Vše je možné!!!
Úleva bývá většinou velmi rychlá, dokonce rychlejší, než by jste čekali!

 

KOUČ JE

Kouč svého klienta opravdu krok za krokem vede na jeho cestě k cíli, k úspěchu… Kouč je člověk, který pomáhá klientovi dosáhnout jeho cíle. Pracuje s ním tak, že jej naviguje pomocí otázek k různým úhlům pohledu na věc, dává podporu a povzbuzení.

 

Má lektorka: Zdena Katayama
Můj lektor: Jiří Čehovský – více info na www.autopatie.cz

 

 

 
TOPlist